FAQ

 • Czy możecie mi pomóc w oszacowaniu ilość miejsca potrzebnego do przechowania rzeczy?
  Oczywiście. Jeżeli nie potrafisz samodzielnie oszacować ilości rzeczy przeznaczonych do przechowania prześlij nam listę z opisem mienia przez formularz kontaktowy lub przez email.
  Szacunkowej wyceny możemy również dokonać podczas rozmowy telefonicznej.
  Dodatkowo jeśli chciałbyś skorzystać z usługi „door to door” możemy przyjechać do Twojego lokalu i dokonać bezpłatnej wyceny na podstawie oględzin.
  Jak wynająć magazyn?
  Po sprawdzeniu dostępności miejsca, powierzchnie możesz zarezerwować przez telefon.
  Czy rzeczy do magazynu mogę przywieźć samodzielnie?
  W przypadku kiedy dysponujesz własnym transportem, rzeczy możesz przywieźć samodzielnie. Nasi pracownicy zajmą się przyjęciem do magazynu.
  W jaki sposób podpisujemy umowę i jakie dokumenty będą mi do tego potrzebne?
  Umowę możesz podpisać w naszym biurze. Kiedy zlecasz nam transport rzeczy umowę możemy podpisać w miejscu z którego są one zabierane, a Twoja obecność w biurze nie jest wymagana. Osoba fizyczna podpisuje umowę na podstawie dowodu tożsamości. Umowy firmowe podpisujemy na podstawie dokumentów: NIP, CEIDG, KRS z upoważnionym reprezentantem firmy.
  Na jak długo podpisujemy umowę?
  To Ty określasz czas na jaki chciałbyś wynająć powierzchnię.
  Czy mogę wydłużyć czas najmu?
  Tak. Jeżeli zaistnieje taka potrzeba możesz przedłużyć okres najmu. Pamiętaj jednak aby poinformować nas o tym najpóźniej 3 dni przed zakończeniem umowy.
  Czy umowa przechowywania obejmuje ubezpieczenie?
  Standardowo w ramach umowy rzeczy ubezpieczone są do kwoty 1000 PLN podczas składowania. Z warunkami ubezpieczenia możesz zapoznać się w siedzibie naszej firmy. Jeżeli chciałbyś zwiększyć kwotę ochrony ubezpieczeniowej możemy Ci w tym pomóc.
  Czy moje rzeczy są ubezpieczone podczas usług przeprowadzkowych?
  Jeżeli korzystasz z przeprowadzki lub transportu wykonywanych przez nasze ekipy to usługi ubezpieczone są od momentu rozpoczęcia prac do ich zakończenia.
  W jaki sposób opłacam składowanie?
  Pierwszy okres składowania opłacasz „z góry” przy przyjęciu rzeczy do przechowalni. Każdy następny na podstawie przesłanej faktury.
  Co mogę przechowywać, a czego nie?
  W magazynie możesz przechowywać meble, rzeczy osobiste, sprzęty elektroniczne, towary handlowe, itd. Nie możesz przechowywać materiałów niebezpiecznych i łatwopalnych, roślin, zwierząt, psujących się produktów spożywczych.